Konsultacje #RODO w sieciach społecznościowych – kilka statystyk

Konsultacje ustawy #RODO – wdrażającego do prawa polskiego Rozporządzenie o Ochronie Danych osobowych wywołało także lawinę dyskusji w sieci internet.

W okres konsultacji #RODO 13 września – 13 października 2017 rok dyskusja to nie tylko komentarze przesyłane na adres e-mail ale szereg dyskusji w sieci , webinarów, oraz komentarze blogowe.

Wszystkie Państwa myśli są dla nas istotne. Postanowiliśmy je wszystkie zebrać do jednego dokumentu. Oto statystyka zebranych danych dodatkowych do oficjalnych komentarzy wyrażonych e-mailem na adres konsultacji.

Pomiar dla pełnych dni z wykorzystaniem narzędzi monitorujących sieci społecznościowe wykrywając szereg słów kluczowych: #rodo, #gdpr, #konsultacje, ustawa o danych osobowych, dr Maciej Kawecki.

Otrzymane orientacyjne dane liczbowe:

4569 – wzmianek w mediach internetowych, w tym:

1204 –  wzmianek na Facebook;

1336 – wzmianek na Twitter;

40 – wzmianek na Instagram;

62 –  artykuły na różnych blogach;

117 –  dyskusji na forach tematycznych;

468 – „newsów”;

82 – materiałów wideo;

1349 innego typu materiałów w sieci;

 

Łączny szacowany zasięg sieci społecznościowych w okresie konsultacji to 1 673 442 odbiorców.

Poprosiliśmy o komentarz dr. Macieja Kaweckiego dotyczącą tych liczb:

Od samego początku działań podejmowanych nad krajowym systemem ochrony prywatności założeniem Ministra Cyfryzacji Pani Anny Streżyńskiej było przeprowadzanie procesu legislacyjnego jak najbardziej transparentnie. Od ponad roku robimy więc wszystko, by świadomość nie tylko o tworzonej przez resort cyfryzacji reformie ochrony danych osobowych, ale również potrzebie ochrony prywatności stale wzrastała. Chciałbym wierzyć, że prezentowane wyniki są chociaż w części efektem naszych działań, i że każda z takich aktywności to już wyraz pewnej świadomości”. (dr Maciej Kawecki)

Badanie przeprowadził:
Grzegorz Zajączkowski (Lider Cyfryzacji / Doradca )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: